Niechorze i okolica

Niechorze, położone w Gminie Rewal, w województwie zachodniopomorskim, to niewielka, nadbałtycka miejscowość wypoczynkowa, z masą atrakcji i interesujących miejsc, wartych odwiedzenia. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku, jak i Ci preferujący wielogodzinne wylegiwanie się na plaży, czy wielbiciele zabytków lub natury. W Niechorzu fantastycznie czuć się będą rodziny z dziećmi, zakochane pary, seniorzy, wycieczki szkolne czy też grupy przyjaciół.

Znakiem rozpoznawczym miejscowości jest zdecydowanie piękna Latarnia Morska, z której podziwiać można fantastyczne widoki na całe Wybrzeże Rewalskie. Z jej szczytu dostrzec można wyraźnie także jezioro Liwia Łuża, czyli kolejny charakterystyczny element niechorskiego krajobrazu, który objęty jest ochroną rezerwatu ornitologicznego. Czysta, piaszczysta plaża, na której cumują tu i ówdzie klimatyczne kutry rybackie, wielokrotnie zdobywała już wyróżnienie Błękitnej Flagi.

Ciekawymi atrakcjami dla dużych i małych są również Nadmorska Kolej Wąskotorowa, Motylarnia, Muzeum Rybołówstwa Morskiego, boiska sportowe, korty tenisowe, skatepark, letnie kino 7D czy Muzeum Figur Woskowych. To jednak nie koniec atrakcji. Całe ich mnóstwo posiadają także pozostałe miejscowości Gminy Rewal, czyli Pogorzelica, Pobierowo, Rewal, Pustkowo i Trzęsacz.

Jak widać, właściwie przez cały rok można czerpać radość z pobytu w Niechorzu, zarówno podczas letniego wypoczynku, jak i przy okazji świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy czy majówki. Ośrodki wypoczynkowe są tu czynne przez cały rok, podobnie jak wszelkie punkty gastronomiczne i rozrywkowe. Serdecznie zapraszamy do Niechorza!

Niechorze.pl

LOKALIZACJA

ul. Wschodnia 2b, 72-350 Niechorze